Ortopedik Yatak Ne Demektir?

Kategori: Uncategorized | 0

Vücudumuzun kendine özel ortopedik bir yapısı ve bütünlüğü var. Bu yapı baş, boyun, omuz, bel-sırt, kalça, baldır-diz ve ayak bölgelerinden oluşuyor. Ve bu yapısının, omurganın sağlıklı olduğunu gösteren doğal bir eğrisi var. Bu yapıya uyum sağlayabilen, omurgayı destekleyen yataklar ortopedik yataktır.

Yatak sektöründe kullanılan ortopedik kelimesi, ayakkabı sektöründe ki ortopedik kelimesi ile aynı anlamda kullanılır. Ayağımızın kalıbına ve şekline uygun ortopedik bir ayakkabı giydiğinizde rahat eder ve dağları aşabilecek kadar yürüyebilecek konforu sağlıyorsanız, vücudumuzun da ortopedik bir şekli var. Aynı ayakkabıda ayaklarımıza yaşadığımız konforun, vücudumuzdaki hali, vücut şeklini alan ve basıncı azaltarak vücudu destekleyen yataklara da ortopedik yatak denir.

Ortopedik yatak, yaylı bir yatak da olabilir, visco veya Lateks bir  yatakta. Gelişen uyku ürünleri ve teknolojileri ile eski sert ve içinde olduğu belli olmayan sıradan yataklar etkisini kaybetti. Tamamen doğal ve ortopedik, organik yataklar bulmanız mümkün. Burada önemli olan, yatağın vücudunuza uyum sağlayarak size istediğiniz sağlıklı uykuyu verebilecek olması. Üst katmanı vücudun şeklini alacak şekilde malzemelerden ve boşlukları dolduracak şekilde tasarlanır, alt katman orta sertlikte olup vücudumuzu destekleyecek, ne çok yumuşak olup içine gömüleceğiz, ne de çok sert olup üstünde taşa yatmış etkisi yaratmayan bir yatak seçmek en doğrusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir