Baza nedir? Ne işe yarar.

Kategori: Uncategorized | 0

 

Baza en basit şekliyle yatağın yerden yüksekte durmasını sağlayan ahşap yada metal kullanılarak yapılmış deri yada kumaşla kaplanmış yatak çerçevesidir.

Bazalar depolama özelliği bakımından oldukça kullanışlı bir mobilya türüdür. Baza genellikle baza başlığı ve yatak ile birlikte kombine şekilde satılmaktadır ancak eğer istenirse tek olarakta alınabilmektedir.Küçük mekanlardaki yer darlığı nedeniyle baza kullanmak son derece kolaylık sağlamaktadır şöyleki, bazanın üzerine konulan yatak kısmı yukarı doğru kaldırılarak alt kısmının bir nevi gizli dolap olarak kullanılma olanağı vardır ve evdeki atıl bir alanın depolama alanı olarak kullanılmasını sağlar.

Bazaların tek kişilik, çift kişilik, yuvarlak yada kör baza şeklinde birkaç çeşidi bulunmaktadır.Kör baza olarak adlandırılan bazaların alt kısmında depolama alanı yoktur ve sadece yatağı yerden yukarıda tutmaya yarar bu baza türü genellikle otel, yurt yada sosyal tesislerde kullanılmaktadır evde kullanmak için ideal değildir. Sandıklı bazalar ise evde kullanılmak üzere tasarlanmışlardır ekonomik durumunuza ve evinizin genişliğine göre baza seçmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir